چگونه با استفاده از هوش مصنوعی بر انسداد نوشتن غلبه کنیم؟

1402/04/01 - نویسنده: زارع تک

مقدمه

با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، استراتژی‌ها و ابزارهای مؤثر برای غلبه بر انسداد نوشتن را کشف کنید. امروزه می‌توانید خلاق‌تر باشید و بهره‌وری خود را افزایش دهید!

بسیاری از نویسندگان در مقطعی از حرفه خود با مشکل «انسداد نوشتن» روبه‌رو هستند. این می‌تواند ناامید کننده  باشد زیرا باعث می‌شود فرایند نوشتن محتوای باکیفیت طولانی‌تر شود اما به لطف پیشرفت سریع هوش مصنوعی (AI)، اکنون نویسندگان به ابزارها و روش‌های قدرتمندی دسترسی دارند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا از این مانع خلاقیت عبور کنند. در ادامه، به این خواهیم پرداخت که چگونه می‌توان از هوش مصنوعی برای غلبه بر انسداد نوشتن و ترغیب افراد به خلاقیت بیشتر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا چیست و چه محتوایی تاثیرگذار است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • انسداد نوشتن چیست؟
 • قدرت هوش مصنوعی در نوشتن
 • چگونه با استفاده از هوش مصنوعی بر انسداد نوشتن غلبه کنیم؟
 • ترکیب هوش مصنوعی با استراتژی های نوشتاری سنتی

 

انسداد نوشتن چیست؟

انسداد نوشتن زمانی پیش می‌آید که فرد نمی‌تواند ایده‌های جدیدی بنویسد یا به موضوع تازه‌ای فکر کند. این امر می‌تواند باعث از بین رفتن خلاقیت شود یا بیان واضح افکار را دشوار کند. برخی از نشانه‌های رایج انسداد نوشتن عبارتند از: نگاه کردن به یک صفحه خالی، احساس فشار بیش از حد برای نوشتن یا نداشتن هیچ ایده‌ای. نویسندگان با هر پیشینه و سطح مهارتی می‌توانند دچار انسداد نوشتن شوند؛ با این حال هوش مصنوعی راه‌های جدیدی برای عبور از آن ارائه می دهد.

 

قدرت هوش مصنوعی در نوشتن

 

 • دستیاران نوشتن هوش مصنوعی

دستیارهای نوشتن هوش مصنوعی مانند OpenAI’s GPT-3 یا Peppertype.ai ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند ایده‌ها، بازخوردها و راه‌هایی را برای بهبود نوشتار در زمان مشخص به شما ارائه دهند. دستیار هوش مصنوعی به مطالب شما نگاه می‌کند و با استفاده از الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین، پیشنهاداتی درباره گرامر، سبک و وضوح متن ارائه می‌دهند. با استفاده از دستیار نوشتن هوش مصنوعی، نویسندگان می‌توانند کمک فوری دریافت کنند و راه‌های بهتری برای عبور از انسداد نوشتن پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: بهینه‌سازی محتوا با هوش مصنوعی

 • ایده پردازان محتوا

گاهی ارائه ایده‌های جدید و جالب، سخت‌ترین بخش نوشتن است. ایده‌پردازان محتوا که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شوند، مانند ContentBot یا Topic Generator، می‌توانند دیدگاه جدیدی به شما بدهند و خلاقیت‌های شما را به جریان بیندازند. این ابزارها به داده‌های زیادی نگاه می‌کنند، گرایش‌ها را پیدا می‌کنند و ایده‌های موضوعی متناسب با منطقه شما ارائه می‌کنند. با استفاده از تولیدکننده‌های ایده محتوا، نویسندگان می‌توانند اولین چالش ارائه ایده‌ها را پشت سر بگذارند و روند نوشتن خود را به خوبی آغاز کنند.

 • ابزارهای گسترش متن

یکی دیگر از موانعی که نویسندگان اغلب با آن روبه‌رو می‌شوند، گسترش ایده‌ها یا مشخص کردن تعداد کلمات است. ابزارهای توسعه متن مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند Wordtune یا TextExpander، می‌توانند به غلبه بر این چالش کمک کنند. این ابزارها محتوای موجود شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند و عبارات جایگزین، مترادف‌ها یا ایده‌های مرتبط را برای غنی سازی نوشتۀ شما پیشنهاد می‌کنند. با استفاده از ابزارهای گسترش متن، نویسندگان می‌توانند با کاوش در زوایای مختلف و گسترش افکار خود بر موانع غلبه کنند.

بیشتر بخوانید: ابزارهای بازاریابی هوش مصنوعی

 

چگونه با استفاده از هوش مصنوعی بر انسداد نوشتن غلبه کنیم؟

 

 • هوش مصنوعی ایده‌های متنوع ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی می‌تواند به نویسندگان ایده‌های گوناگونی بدهد تا به آن‌ها کمک کند ایده‌هایشان را به جریان بیندازند. پلتفرم‌هایی مانند Prompt.AI و AI Dungeon پیام‌ها یا سناریوهای تصادفی ایجاد می‌کند تا نویسندگان را وادار کنند  خارج از چارچوب بیندیشند و ایده‌های جدید را بیازمایند. با نوشتن در پاسخ به درخواست‌ها، نویسندگان می‌توانند از موانع خلاقانه خود عبور کنند و ایده‌های جدیدی ارائه دهند.

 • متون را بازنویسی می‌کند.

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Quillbot و Hemingway Editor می‌توانند به نویسندگان کمک کنند تا با ارائه راه‌های مختلف برای کنار هم قرار دادن جملات یا کلمات مختلف، بر انسداد نوشتن غلبه کنند. این ابزارها کار شما را در نظر می‌گیرند و به شما می‌گویند که چگونه آن را واضح‌تر، کوتاه‌تر و راحت‌تر بخوانید. با استفاده از ابزارهایی برای تنظیم مجدد و بازنویسی جملات، نویسندگان می توانند از انسداد نوشتن عبور کنند و محتوای خود را بهبود ببخشند.

 • نقشه ذهنی  ترسیم می‌کند.

ابزارهای نقشه‌برداری ذهنی تقویت شده با هوش مصنوعی مانند MindMeister یا Miro می‌توانند به نویسندگان در سازماندهی افکار خود و ایجاد ارتباط بین ایده‌های مختلف کمک کنند. با ایجاد نقشه‌های ذهنی دیجیتال، نویسندگان می‌توانند ایده‌پردازی کنند و بر موانع ذهنی که از خلاقیت آن‌ها جلوگیری می‌کنند، مسلط شوند.

 • تجزیه و تحلیل را نادیده نگیرید.

گوگل آنالیتیکس و سایر ابزارهای این چنینی می توانند به شما در ارزیابی اثربخشی کمپین بازاریابی ورودی کمک کنند. نادیده گرفتن یا عدم استفاده از آن‌ها می تواند به شکست استراتژی های بازاریابی ورودی شما کمک کند. با تجزیه و تحلیل‌، می توانید به تصمیمات مبتنی بر داده‌های مؤثر برسید.

 • جلسات نویسندگی مشارکتی مجازی برگزار کنید.

پلتفرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Google Docs یا Microsoft Word Online ویژگی‌های نوشتن مشارکتی در زمان واقعی را ارائه می‌کنند که نویسندگان را قادر می‌سازد تا به طور یکپارچه با هم کار کنند. جلسات نویسندگی مشارکتی مجازی به نویسندگان این امکان را می‌دهد که با درگیر شدن در طوفان فکری مشترک، به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و دریافت بازخورد فوری از نویسندگان دیگر، بر موانع نویسنده غلبه کنند. با استفاده از قدرت هوش مصنوعی در جلسات نوشتن مشارکتی مجازی، نویسندگان می‌توانند از خلاقیت جمعی بهره ببرند و از موانع نوشتن عبور کنند.

 

ترکیب هوش مصنوعی با استراتژی های نوشتاری سنتی

 

 • زادنویسی و جریان آگاهی

آزادنویسی روشی قدیمی برای نوشتن بدون در نظر گرفتن زبان، علائم نگارشی یا ترتیب کلمات است. هوش مصنوعی می‌تواند به نویسندگان کمک کند تا با انجام ویرایش‌ها و پیشنهادات گوناگون، بهتر بنویسند. به همین ترتیب، تسلط بر نوشتن با کمک هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند از خودسانسوری جلوگیری کنید و به ضمیر ناخودآگاه خود رجوع کنید که می‌تواند به ایده‌های خلاقانه جدید منجر شود.

 • تعیین اهداف و وظلیف

هوش مصنوعی می‌تواند به نویسندگان کمک کند تا با کمک به تعیین اهداف و تاریخ‌های واقع‌بینانه، بر انسداد نوشتن غلبه کنند. ابزارهایی مانند Todoist و Trello که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شوند می توانند به نویسندگان کمک کنند تا وظایف خود را سازماندهی کنند، پیشرفت خود را پیگیری کنند و یک برنامه نوشتاری ساختاریافته تنظیم کنند. نویسندگان با تقسیم کردن فرآیند نوشتن به کارهای کوچک و رعایت زمان‌بندی‌ کارها، می‌توانند از موانع نوشتن عبور کنند و روال منظم نوشتن را ادامه دهند.

 

نتیجه‌گیری

در نهایت، نویسندگان نباید عبور از انسداد نوشتن را غیرممکن بدانند چراکه فناوری هوش مصنوعی ابزارها و روش‌های زیادی را در اختیار ما قرار می‌دهد. کمک‌های هوش مصنوعی در راستای نوشتن، ارائۀ ایده‌ها و ابزارهای گسترش متن می‌توانند به نویسندگان کمک کنند تا بازخورد دریافت کنند و ایده‌های جدیدی ارائه دهند. هوش مصنوعی می‌تواند برای بهبود، از تکنیک‌هایی مانند نوشتن بر اساس اعلان‌ها، بازنویسی جملات و نقشه ذهنی استفاده کند.

به خاطر داشته باشید که هوش مصنوعی می‌تواند مفید باشد اما نباید هنگام نوشتن، جای افراد را بگیرد. در طول فرآیند نوشتن، نویسندگان باید به سبک و دیدگاه خود وفادار بمانند. نویسندگان می‌توانند با ترکیب هوش مصنوعی و تکنیک‌های نوشتاری سنتی، تعیین اهداف واقع بینانه و ایده گرفتن از مکان‌های مختلف، از انسداد نوشتن عبور کرده و به پتانسیل خلاقیت کامل خود دست یابند.

نظر بدهید