احتمال ممنوعیت تیک‌تاک در اتحادیه اروپا!

احتمال ممنوعیت تیک‌تاک در اتحادیه اروپا!
1403/02/25 - نویسنده: زارع تک

در حین یک مناظره در “ماستریخت” و در حضور نامزدهای احزاب انتخاباتی سال 2024، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، به این موضوع اشاره کرد که ممنوعیت تیک‌تاک در اتحادیه اروپا یک گزینه مطرح است. به این ترتیب، ممکن است این برنامه در اتحادیه اروپا هم ممنوع شود.

بیشتر بخوانید: تیک‌تاک رقیب اینستاگرام را به زودی عرضه می‌کند!

به گزارش politico، او در این مناظره به عنوان نامزد اصلی حزب راست میانه خلق اروپا شرکت کرده بود. در شرایطی که تیک‌تاک با اخبار منفی مواجه است، دیدگاه او می‌تواند تأثیرگذار باشد.

سایر نامزدهای حاضر در این مناظره هم به تیک‌تاک اشاره کردند. یکی از کاندیداهای اصلی حزب لیبرال به این موضوع اشاره کرد که باید وضعیت این اپلیکیشن مورد بررسی قرار گیرد. لازم به ذکر است که اورسولا فون در لاین از استفاده از این برنامه برای برگزاری کمپین‌های انتخاباتی خود خودداری کرده و از این بستر برای کمپین‌های خود استفاده نکرده است.

آیا تیک‌تاک با محدودیت‌های جدیدی روبه‌رو خواهد شد؟

این اپلیکیشن در حال حاضر تحت فشارهای مختلفی قرار دارد، و به نظر می‌رسد که این محدودیت‌ها تنها در ایالات متحده اعمال نشده است. احتمال وجود دارد که اتحادیه اروپا نیز مسیری مشابه آمریکا را در قبال آن اتخاذ کند.

جو بایدن به تازگی قانونی را در آمریکا امضا کرده که فعالیت یا فروش تیک‌تاک را ممنوع می‌کند. با این حال، تیک‌تاک اعلام کرده است که به جای فروش، از آمریکا خارج خواهد شد. به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا نیز قصد دارد در همین راستا اقدام کند، البته پس از آمریکا.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در یکی از مناظره‌های مربوط به انتخابات کمیسیون سال 2024 اعلام کرد که این سازمان از خطرات تیک‌تاک آگاه بوده است و این احتمال وجود دارد که از ممنوعیت فعالیت آن استفاده کند.با عرضه تیک‌تاک لایت در اروپا، حساسیت‌ها در کمیسیون اروپا نسبت به این پلتفرم افزایش یافته است. مدیران این کمیسیون باید درباره تأثیر این پلتفرم بر سلامت روانی کاربران پاسخگو باشند. این بحث‌ها در حالی مطرح می‌شود که تیک‌تاک لایت یکی از برنامه‌های پردانلود در سال 2024 شده است. باید دید که سرنوشت این اپلیکیشن در نهایت به چه جهتی خواهد رفت.

نظر بدهید